Sladké chvilky na zahradě: Proč je dobré trávit čas venku

Kdo by neměl rád krásné chvíle strávené na zahradě? Slunce svítí, ptáci zpívají a vzduch je plný vůní květin. Ať už máte malý dvorek nebo rozlehlou zahradu, vždy je tu prostor pro odpočinek a pohodu.

glass-greenhouse

designed by freepik

Markýza nebo altán?

Když se sluníčko rozjede na plné obrátky, není nad to mít kousek stínu, kde si můžete odpočinout. Markýza nebo altán jsou naprosto skvělé řešení! Markýza se snadno rozvine a vytvoří příjemný stín na terase. Altán je zase jako malý domeček uprostřed zahrady, kde se můžete schovat před sluncem nebo dokonce před nečekaným deštíkem. Stačí si vzít knížku, vychlazenou limonádu a hurá pod střechu.

stinici_plachta

Lavička – oáza klidu

A co by to bylo za zahradu bez pohodlné lavičky? Místo, kde se můžete posadit a jen tak pozorovat, jak kolem vás všechno kvete a roste. Lavička je ideální místo pro ranní kávu, odpolední čaj nebo večerní sklenku vína. Můžete tam sedět a poslouchat bzukot včel, sledovat motýly, nebo si prostě jen užívat ticho a klid.

 

lavicka

Zahrada jako prostor pro tvořivost a zábavu

Trávit čas na zahradě znamená také spoustu možností pro tvořivost a zábavu. Můžete se věnovat zahradničení, sázet květiny nebo zeleninu, vytvářet zahradní dekorace nebo třeba postavit malý rybníček. Děti si mohou hrát na schovávanou, uspořádat piknik nebo si postavit bunkr z větví a listí.

Blíž k přírodě

Čas strávený na zahradě nás také přibližuje k přírodě. Zjistíte, že zahrada je plná života – od drobných broučků až po zpěvné ptáky. A ten pocit, když vlastnoručně vypěstujete první rajče nebo jahodu? To je prostě k nezaplacení!

Všechno je lepší na čerstvém vzduchu

Ať už čtete knihu, posloucháte hudbu nebo jen tak lenošíte, na zahradě je všechno lepší. Čerstvý vzduch a sluneční paprsky dodají energii a dobrou náladu. Navíc, venkovní prostředí nám pomáhá zbavit se stresu a užít si chvilku pro sebe nebo s blízkými.

Tak neváhejte a hurá na zahradu! Postavte si altán nebo rozviňte markýzu, usaďte se na lavičku a užívejte si tu krásu kolem. Vždyť zahrada je tou nejlepší terapií pro duši i tělo.